Adventní koncert

Adventní koncert

V obřadní síni * Duo Deliou (CZ/FR)

  • Jitka Malczyk - housle, hardangerské norské housle
  • Célestine Doedens - harfa
  • pro návštěvníky je připraven CD dárek 

DELIOU (bretonsky Listí)

Rozbouřené moře, hluboká tůň i smaragdový les. Divoký i romantický tanec na křídlech větru do Bretaně, procházka Paříží, lichými rytmy přes Karpaty na Balkán a na létajícím koberci až pro kouzlo Orientu.

Houslistka Jitka Malczyk a harfenistka Celestine Doedens svůj nástroj vystudovaly a interpretační zkušenosti nabraly po celém světě.

V autorských skladbách čerpají ze svých cest a vlastních hudebních kořenů (Bretaň, Čechy, Maďarsko). V improvizacích vycházejí z tradičního folkloru Čech, Moravy, Bretaně, Balkánu a Skandinávie.

Hudba Deliou je emotivní, plná dynamiky i hraní s tichem, přímá i tajemná, něžná i lidově syrová, dovolí vám snít nebo vás strhne do divokého tance a zároveň vypráví příběh.

 

Termín:začátek neděle 09. prosinec 2018 od 17.00 hod
konec neděle 09. prosinec 2018 do 18.10 hod
Typ události:Koncert
Vstupné:100
Kde:Tachovský zámekRokycanova 1, Tachov 34701
GPS: 49.79510498N, 12.63129520E
Kontakt:tel: 373700893
email: info@tachovskyzamek.cz
Oficiální web:
Ke stažení:

Jitka Malczyk je houslistka a cestovatelka. Věnuje se převážně world folk music, vlastní autorské tvorbě, ale ani jiné žánry jí nejsou cizí. Housle studovala v České Republice, Anglii, Francii a v Irsku. Na svých četných cestách po celém světě hledá inspiraci a autenticitu interpretace. Na norské Hardangerské housle, které má ve své sbírce hrála slavnou Rohanskou jízdu Howarda Shorea v SymfoniiPán Prstenů v rámci festivalu Pražské Jaro. V současné době působí v českých i mezinárodních projektech.

Harfenistka Célestine Doedens vyrostla přímo u zdroje živoucí tradiční hudby a tance Bretaně. Studovala bretonštinu a hudbu v Rennes a v Praze a ladění klavírů v Le Mans ve Francii. Působí v různých hudebních projektech: duo s bretaňskou harfenistkou Maëlle Vallet a originální projekt s českou zpěvačkou Vendulou Guhovou (KišQuiche). Hraje také k tanci na tradičních bretaňských Fest Noz festivalech a ráda improvizuje k poezii nebo k němému filmu.

Buďte informováni

Chcete mít nejnovější informace o tom co se děje? Nevíte kam za kulturou?
Registrujte se, my vás budeme informovat.

Stiskem tlačítka „Registrovat" souhlasíte s Podmínkami ochrany osobních údajů.

V případě potřeby se na nás obraťte prostřednictvím emailu: infocentrum@mkstc.cz nebo telefonu: +420 374 630 001

© 2015 Městské kulturní středisko Tachov, realizaci a provoz zajišťuje KETNET s.r.o. (www stránky, internetové obchody, webové prezentace). Provozováno a hostováno na redakčním systému MODEli:na (www.cms-modelina.cz). Veškerý obsah je majetkem Městské kulturní středisko Tachov, jakékoliv kopírování a šíření obsahu webu je bez předchozí domluvy přísně zakázáno.